۱۳۸۸ شهریور ۳, سه‌شنبه

Volver

یادم نمیاد تا به حال یه فیلم کمدی، جنایی دیده باشم، اما فیلم وولور، هم کمدی بود، هم جنایی و هم تلخ!
هر چه فیلم پیش میرفت در عین اینکه بیننده میدید شخصیتهای هی به خوشبختی و به سر و سامان رسیدن نزدیکتر میشن، اما به تلخی فیلم اضافه میشد چون به درونشون و رازهاشون آشنا تر میشیم و مسلمن این رازها، چندان خوشایند نیستن!.
در سکانسی از فیلم پنلوپه کروز آواز میخونه، و چنان جذاب و زیبا میخونه که بارها و بارها میخوای این اواز رو بشنوی، اصلن آوازهای فیلمهای اسپانیش رو عشق است! یادمه تو فیلم "باهاش حرف بزن" هم یه آوازبسیار زیبای اسپانیایی بود که آدمو دیوونه میکرد.

اما داستان فیلم درباره دو خواهر به نامهای ریموندا و سولی هست که به مدت 4 ساله مادرشون رو از دست دادن اما سولی در مراسم ختم عمه اش روح مادرش رو می بینه! اما پس از مراسم که به خونه بر میگرده متوجه میشه مادرش در پشت صندوق ماشین پنهان شده تا باهاش به خونه بره! و به این موضوع پی می بره که مادرش زنده اس و تو این مدت به صورت پنهانی پیش عمه اش زندگی میکرده و... .

در کل فیلم خوبی بود، پنلوپه کروز رو دوست دارم و محو بازیش میشم و اینکه خوبی فیلمهای اسپانیش اینه که اشک و لبخند وغم و شادی و موسیقی در فیلمهاشون موج میزنه.
* وولور به معنای بازگشت هست.
Volver به نویسندگی و کارگردانی "پدرو آمودووار" محصول سال 2006 اسپانیا.

۴ نظر:

 1. این روزها اینقدر تلخم ،یا بهتر بگم زهر مارم که هرچیزی بر تلخی ام می افزاید حتی کمدی!
  با این پست یاد یکی از عقاید افتادم که واقعا دوست نداشتم هیچ وقت جای کسی دیگر باشم چون شاید در ظاهر از من خوش ترند و زندگی بهتری دارند ولی از درون هیچ کس خبری نیست!
  آدم ها همیشه راز هایی دارند که هیچ وقت خوشایند نیستند!
  آواز های اسپانیایی رو هم دوست می دارم.اکثرا زیبان!

  پاسخحذف
 2. من تبلیغ این فیلم رو تو یکی از دیوی دی هام دیدم .

  پاسخحذف
 3. سلام عليرضا! دلم برا خوندن وب ات تنگ شده بود و مرسي بابت تبريكت.

  اين فيلم رو هم ديدمش. خوشم هم اومد. منم اون تلخي رو حس كردم!

  پاسخحذف
 4. این روزها من فقط این آهنگ را گوش میدهم. البته خواننده اش استرلا مورنته نامی است. اینجا بیشتر میشه ازش دید.
  http://www.imdb.com/name/nm1185764/
  چقدر سخته اینجا کامنت گذاشتن. اولش که اصلن وبلاگ رو باز میکنی اسم و رمز یک سایت دیگر رو میخاد. دیگه توی بلاگ اسکای نمینویسی؟

  پاسخحذف